Željezničar razbio Rudar u Han Biloj

Plavi lagano do naredne faze Kupa BiH

Željezničar je u šesnaestini finala Kupa Bosne i Hercegovine savladao Rudar u Han Biloj sa 6:0.

Tim sa Grbavice je kao veliki favorit ušao u ovaj meč i na kraju je uspio da ostvari prolazak dalje, iako je domaćin imao svoje šanse u ovom meču.

Dobro je krenuo duel po sarajevski tim. Zdunić je već u trećoj minuti završio akciju za prednost Željezničara od 1:0.

Domaći tim se potom oslobodio početnog pritiska Željezničara. Poništen im je gol u 18. minuti, a šest minuta kasnije Muftić je skinuo zicer jednom domaćem fudbaleru.

Muftić je zaslužan što domaći tim nije okrenuo rezultat u ovom meču. Do kraja prvog dijela imao je još dvije fenomenalne odbrane i spasio je Željezničar.

Kazna za promašaje stiže u 44. minuti. Petar Bojo je završio lijepu akciju gostiju za prednosto od 2:0 na poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Željezničar potiže i treći gol. Za 3:0 pogodio je Ermin Zec.

Sijevale su šanse sa obje strane i u ostatku ovog meča. Rudar je imao veliku podršku sa tribina, stvoreno je nekoliko dobrih situacija pred golom Željezničara, ali do gola domaći nisu mogli.

Željo je svoje šanse maksimalno koristio u ovom meču. Za 4:0 u 76. minuti pogodio je Nedim Mekić, a već minut kasnije jedan igrač domaćeg tima trese vlastitu mrežu za prednost gostiju od 5:0.

Šesti gol u mreži Rudara viđen je u 79. minuti. Dosuđen je penal kojeg Jaganjac pretvara u gol za uvjerljiv trijumf Željezničara od 6:0.

Kup BiH:

Rudar Han Bila - Željezničar 0:6

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

FK Rudar Han Bila: Zolota, Mehmedović, Osmančević, Torlak, Kadrić, Kasumović, Alić, Hodćić, Petak, Čurić, Jaganjac.

FK Željezničar: Muftić, Vištica, Drina, Vrhovac, Malić, Hajdarević, Beća, Gasal, Bojo, Zdunić, Bekrić.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Željezničar Moje Teme

think
Željo je pojava, bio zadnji il prvi..
8 2
user1607206402
Ja bi samo da se zahvalim Ajni i Sejli na doprinosu sjajnoj atmosferi utakmice. Ne daj se Kamacooo!