Rukometašicama Gyora prednost uoči revanš susreta

Finale Lige prvakinja

A. Beganović

U prvom finalnom susretu Lige prvakinja rukometašice mađarskog Gyora su u Norveškoj savladale domaći Larvik (24:21).

U dosta dobroj utakmici, punoj preokreta, rukometašice Gyora su se bolje snašle i na kraju su zasluženo slavile.

Sredinom prvog poluvremena mađarska ekipa je imala prednost od tri gola (9:6), no domaće zatim prave seriju od 4:0 i preokreću rezultat u svoju korist (10:9).

Na odmor se otišlo pri rezultatu 13:12 za Larvik, koji sjajno otvara drugo poluvrijeme i serijom 4:1 odlazi na 17:13.

Međutim, gošće se nisu predavale i sjajnom igrom dolaze do vodstva 19:17, koje do kraja nisu ispuštale iz svojih ruku.

Kod Larvika su najefikasnije bile Blanco i Koren Riegelhuth sa po pet golova, dok su Gorbicz sa osam, te Loke sa šest golova bile najefikasnije kod Gyora.