Ruskinje pokorile Rio

Osmi trijumf u nizu

Rukometašice Rusije pobjednice su Olimpijskih igara u Riju.

Ruskinje su večeras u finalu nadigrale selekciju Francuske sa 22:19 te su tako došle do zlatne medalje.

Francuske rukometašice su uspjele da dođu do početnog vodstva, ali je Rusija ubrzo preokrenula rezultat u svoju korist i prednost nije ispuštala do samog kraja.

Na poluvremenu su Ruskinje imale +3 (10:7), da bi u drugih 30 minuta taj višak i zadržale.

Najbolji pojedinac kod olimpijskog šampiona bila je Anna Vyakhireva sa pet pogodaka, a isti broj golova u poraženom sastavu upisale su Allison Pineau i Siraba Dembele.

Rusija je na olimpijskom turniru bila više nego ubjedljiva, pa je slavila u svih osam utakmica. Zaista impresivno.