Salihović i Begović najbolji

Bilans BIH igrača prošlog vikenda

Proteklog vikenda je dosta BIH igrača nastupalo širom Evrope, a najbolje su prošli Sejad Salihović koji je postigao jedini gol protiv Dortmunda i Asmir Begović koji je u susretu Stoke - Chelsea bio proglašen igračem utakmice.

Zvjezdan Misimović je imao asistenciju, opet je bio vrlo dobar i Boris Pandža dok Edin Džeko i Semir Štilić igraju danas. Treba reći da dosta Zmajeva još uvijek čeka start sezone, dok su neki poput Vedada Ibiševića i Mehmeda Alispahića povrijeđeni. U ovoj analizi smo uz sadašnje A reprezentativce, napomenuli i druge BIH fudbalere.

Sejad Salihović (Hoffenheim) - Postigao jedini gol protiv BVB i na terenu proveo 62. minuta
Mensur Mujdža (Freiburg) - Odigrao 90 minuta u porazu od Mainza 1:2
Vedad Ibišević (Hoffenheim)- Povrijeđen
Muhamed Bešić (HSV) - Nije bio među 18 za meč protiv Herthe (2:2)
Asmir Begović (Stoke) - Branio 90 minuta u remiju protiv Chelsea i proglašen igračem utakmice
Edin Džeko (M. City) - Igra večeras protiv Swansea
Miralem Pjanić (Lyon) - Njegov tim odigrao 1:1 protiv Ajaccia, a Miralem je ušao u igru u 64. minutuSaša Papac (Rangers) - Još uvijek van terena, a njegov tim je u gostima pobijedio Inverness 2:0
Semir Štilić (Lech) - danas igra protiv Belchatova
Adnan Mravac (Mattersburg) - Odigrao 90. minuta na gostovanju protiv Admire gdje je njegov tim izgubio 2:1
Elvir Rahimić (CSKA) - Odigrao 71. minut u remiju protiv Rubina 1:1
Senijad Ibričić (Lokomotv Moskva) - Odigrao 62. minuta na gostovanju protov Volge 0:0.
Adnan Zahirović (Spartak Nalchik) - Ušao u igru u 81. minutu protiv Tomska gdje je njegov tim slavio sa 2:0
Zvjezdan Misimović (Dinamo Moskva) - Ušao i odigrao drugih 45 minuta u trijumfu protiv Tereka od 6:2, a asistirao je kod petog gola Semshova u 84.
Ognjen Vranješ (Krasnodar) - Nije igrao u porazu svog tima od Kryla Samara sa 2:1
Boris Pandža (Mechelen) . Odigrao svih 90. minuta u pobjedi protiv Liersa od 2:1
Mehmed Alispahić (Dinamo) - Još uvijek se oporavlja od loma ruke pa nije igrao u pobjedi nad Karlovcem od 5:0
Hasan Salihamidžić (Wolfsburg) - Odigrao 69. minuta u porazu od Bayerna  0:1
Amir Spahić (Slask) - Odigrao 90. minuta u pobjedi na gostovanju protiv Rucha 1:0 i njegov tim vodi na tabeli sa 7 bodova
Gordan Bunoza (Wisla) - Ušao u igru u 80. minutu protiv Zaglebia, a njegov tim je pobijedio sa 1:0
Admir Ljevaković (Teplice) - odigrao 90 minuta na gostovanju protiv Plzena koji je njegov tim izgubio sa 2:0. Ajdin Mahmutović i Aldin Čajić koji su takođe u Teplicama nisu igrali.
Jasmin Šćuk (Mlada Boleslav) - Nije igrao u trijumfu svog tima u Ostravi nad Banjikom od 4:1.
Nedeljko Malić (Mattersburg) - Odigrao 90 minuta protiv Admire
Samir Muratović (Sturm) - Ušao u igru u 52. minutu protiv Rapida i njegov tim je slavio sa 1:0
Haris Bukva (Sturm) - Ušao u igru u 85. minutu i postigao gol u 92. za trijumf. Ovaj mladić ima austrijski i BIH pasoš.
Adnan Ćustović (Beerschot) - Njegov tim je pobijedio Westerlo sa 3:1, a on je ušao u igru u 82. minutu
Mateo Sušić (Istra) - Odigrao 90. minuta u porazu od Hajduka 3:0 za koji nije igrao Josip Barišić
Ermin Gadžo (Mariehamn) - Njegov tim igra danas protiv Inter Turkua

Prvenstvo nisu počeli Emir Spahić (Sevilla), Ermin Zec (Genclerbirligi), Ibrahim Šehić (Mersin), Kenan Hasagić, Edin Višća (Istanbul), Safet Nadarević (Eskisehir), Senad Lulić (Lazio), Darko Maletić (Aktobe), Haris Medunjanin (Maccabi Tel Aviv), Sanel Jahić (APOEL), Edin Cocalić (Panionios) dok Zlatan Muslimović još uvijek nema klub. Ermin Bičakčić (Stuttgart) je porvijeđen.

Što se trenera tiče, Mehmed Baždarević je sa Sochauxom poražen kući od Caena sa 2:1 (1 bod u 2 kola) dok je Faruk Hadžibegić sa Arlesom u Drugoj ligi igrao sa Nantesom 0:0. (5 bodova u 3 kola, bez primljenog gola).