Salihović i Misimović ne pomažu: Novi poraz Guizhoua

Sve dalje od ostanka u eliti

Adnan Beganović

U okviru 16. kola kineskog fudbalskog prvenstva derbi začelja odigrali su Liaoning i Guizhou Rehne naših Sejada Salihovića i Zvjezdana Misimovića.

Ekipa naših internacionalaca pretrpjela je poraz u duelu sa Liaoningom (2:1), pa je ostala šest bodova udaljena od mjesta koje garantuje ostanak u eliti.

Sve do 73. minute nije bilo golova, a onda je Ogbu doveo Liaoning do prednosti, da bi sedam minuta kasnije Taiyan udvostručio prednost domaćih. U sudijskoj nadoknadi počasni pogodak za Guizhou je postigao Wang Gang.

Salihović je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Misimović igrao do 79. minute.