Sarajevo demoliralo Mladost i poslalo je ka nižem rangu

Bordo tim uvjerljiv

Sarajevo je na Koševu ugostilo Mladost i očekivano upisalo pobjedu (4:0) u 19. kolu BH Telecom Premijer lige.

Sarajevo je rutinski stiglo do tri boda i pobjede kojom je prekinuta jedna manja rezultatska kriza.

Od početka su domaći preuzeli incijativu, te su preko Okića i Benka opasno zaprijetili gostima iz Velike Obarske.

Otpor gostiju slomljen je u 33. minuti. Bilbija je šutirao s 20-ak metara, Budaković je bio nemoćan.

U nastavku su izabranici Mehe Kodre postigli još tri gola i priveli posao kraju. U 10. minuti nastavka Puzigaća sjajno centrira, a Benko postiže novi gol u bordo dresu.

Pet minuta kasnije, sve je bilo riješeno. Dugo su domaći kombinovali, da bi na kraju mladi bh. reprezentativac Samir Radovac matirao Budakovića. Imali su gosti veliku šansu u 76. minuti, ali je Delač odbranio udarac Hodžića, a zatim je i Komarčević zaprijetio domaćem golu. Rezervista Stojčev je u 88. minuti postavio konačnih 4:0.

Ipak, Sarajevo je mirno meč privelo kraju i stiglo do pobjede, koja se, ruku na srce, očekivala.

Sarajevo - Mladost 4:0 (Bilbija 33, Benko 55, Radovac 60, Stojčev 88)

Sarajevo: Delač, Rustemović, Barić, Okić, Tatomirović, Mihojević, Benko, Cimirot, Puzigaća, Radovac, Bilbija.

Mladost: Budaković, Hodžić, Cicmil, Marković, Ibrić, Hadžibulić, Komarčević, Dabić, Mišan, Ćovin, Jevtić.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: