Sarajevo poraženo u Banja Luci, Širokom derbi protiv Želje

Premijer liga, kadeti, 17. kolo

Vodeći tim kadetske Premijer lige BiH, Sarajevo, poraženo je u 17. kolu na gostovanju kod Borca u Banja Luci s 1:0.

du Borcu donio je rezervista Miloš Kukić.

Usprkos porazu Sarajevo je i dalje vodeći tim kadetske Premijer lige sa četiri boda ispred Širokog i Željezničara.

Upravo je duel ova dva tima bio derbi kola na Grbavici, a Široki je slavio pobjedu od 2:1.

Benjamin Šehić je nakon dvije minute igre doveo Željezničar u vodstvo, ali su gosti iz Širokog prvo preko Mate Stanića izjednačili na 1:1, da bi im pobjedu donio Toni Dedić u 47. minuti susreta.

Minimalne pobjede u ovom kolu upisali su Vitez nad Olimpicom i Velež protiv Mladosti. Zrinjski je slavio s 2:1 na gostovanju kod Drine, dok je su mečevi Radnika i Slavije, te Slobode i Čelika završeni bez pobjednika (1:1).