Potop Željezničara na Koševu

Matthias Fanimo doveo je Sarajevo prednost od 3:0 protiv Željezničara.

Igrala se 61. minuta kada je Englez fenomenalno iz slobodnog udarca pogodio za prednost od 3:0.

Ovo je Fanimu 10. pogodak u sezoni i igra zaista fenomenalno u drugom dijelu sezone.

Prethodno je Željezničar promašio penal. Semir Štilić nije uspio iskoristiti penal, a Kovačević mu je sjajno odbranio šut.

Fanimo je zabio prvi gol na ovom meču u 38. minuti, a zatim je Jasmin Mešanović povećao prednost na 2:0.

Ove sezone Sarajevo i Željezničar su odigrali dvije utakmice i obje su završene bez pobjednika.

Na Koševu je u novembru prošle godine bilo 1:1, dok je prije tačno dva mjeseca na Grbavici susret okončan bez golova (0:0).

Sarajevo je pred ovaj susret bilo na drugom mjestu na tabeli, a sada će ponovo preuzeti vrh Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sa druge strane Željezničar je nastavio katastrofalan niz utakmica bez pobjede. Trenutno su na 11 utakmica zaredom bez pobjede u prvenstvu.

U današnjem meču Plavi sa Grbavice su doživjeli pravi potop od najvećeg rivala.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: