Zvijezda 09 vodi na Koševu - Sarajevo napadalo, a onda je Vukoja šokirao domaćina!

Utakmica WWin lige Bosne i Hercegovine

Esmer Oštraković

U toku je utakmica 31. kola WWin lige Bosne i Hercegivne. Na Koševu igrau Sarajevo i Zvijezda 09.

Domaći tim je apsolutni favorit na ovoj utakmici, ali gosti nakon petanest minuta igre imaju prednost od 1:0.

Utakmica je počela šansom Anđušića već u prvoj minuti. Šutirao je sa 20 metara, ali lopta ide pored gola.

Probao je nakon toga Mustafić u šestoj minuti također sa dvadesetak metara, ali sjajan je Damjanović.

Prvu priliku na utakmici gosti su imali u 8. minuti. Saliman je probao iskosa, ali Iliev dobro interveniše.

Šok za domaće u 15. minuti. Karaklajić je šutirao, Iliev odbranio a onda Vukoja pogodio za 0:1.

Treba dodati da se radi o spornoj situaciji, odnosno postoji mogućnost da je pogotku prethodila nedozvoljena pozicija.

Jasno je naravno da je Sarajevo uprkos ovom golu još uvijek favorit za pobjedu na ovoj utakmici, ali jasno je da im neće biti nimalo lako.

Gosti imaju prednost, te sada mogu čekati kontre, a obzirom da imaju jako brze Salimana i Vadzea, sve to bi moglo biti jako opasna po gol domaćih.

Kada je riječ o sastavima oni izgledaju ovako:

Sarajevo: Iliev, Duraković, Matanović, Čataković, Hasić, Julardžija, Beganović, Soldo, Čelik, Đuričković, Mustafić.

Zvijezda 09: Damjanović, Janković, Ristanović, Tomanović, Rahimić, Vadze, Karaklajić, Saliman, Ponjević, Šapić, Vukoja.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: