Nastavljena agonija Schalkea

Remi protiv Mainza

Schalke ni večeras nije uspio doći do pobjede u Bundesligi.

Foto - EPA

U Gelsenkirchen je u 24. kolu stigao još jedan davljenik Mainz, a na kraju je ovaj susret završen bez pobjednika (0:0).

Schalke je taj koji može da bude zadovoljan jednim bodom. Gosti su imali čak 20 šuteva prema golu u odnosu na dva domaćeg tima, pa je na kraju za domaće bod velik kao kuća.

Sead Kolašinac je za Schalke igrao 79 minuta, a u ovom meču je bio prvi opomenuti igrač od sudije i požutio je već u devetoj minuti.

Ovim remijem Scalke je došao do 10. boda, ali su i dalje daleko od sigurne zone i zakovani su za posljednje mjesto sa osam bodova manje od današnjeg rivala koji je prvi u zoni ispadanja.

Ekipa iz Gelsenkirchena je već devet utakmica bez trijumfa nakon što su u jedinoj pobjedi ove sezone savladali Hoffenheim.