Senegal napadao sa svih strana, ali na kraju postigao samo dva gola protiv Tanzanije

Pobjeda u prvoj utakmici za izabranike Alioua Cissea

Reprezentacija Senegala je u okviru 1. kola grupe C Afričkog Kupa Nacija odigrala utakmicu protiv Tanzanije i slavila sa 2:0.

Keita Balde je postigao prvi gol

Senegal je bio veliki favorit u ovoj utakmici pa je od samog početka krenuo sa napadima, a M'Baye Niang je već u 3. i 6. minuti imao dvije sjajne prilike da postigne gol, ali je ipak ostalo 0:0.

U 28. minuti Senegal je ipak stigao do vodstva kada je Gueye asistirao za Keitu Baldea koji postiže gol za 1:0.

I nakon toga su Senegalci nastavili sa napadima i imali nekoliko prilika da povećaju vodstvo, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0.

Nastavak je donio opsadu gola Tanzanije, a u 64. minuti nakon izvedenog kornera lopta se odbila do Krepina Diatte koji je sa 20-tak metara postigao fenomenalan gol za 2:0.

Iako je Senegal i nakn drugog gola i dalje napadao i na kraju utakmicu završio sa 24 šuta na gol Tanzanije, od čega je 10 bilo u okvir gola, rezultat se nije mijenjao.