Senegalci kaznili Japance za promašaje i poveli sa 2:1

Novo vodstvo Senegala

Endin Čaušević

Reprezentacija Senegala igra trenutno protiv Japana meč drugog kola grupne faze Mundijala u Rusiji.

Senegal je odlično otvorio meč i već u 11. minuti utakmice poveo sa 1:0 kada je Sadio Mane iskoristio katastrofalnu grešku golmana Japana. Ipak, desetak minuta pred kraj prvog dijela Japan je golom Inuija poravnao na 1:1.

U nastavku meča Japanci su imali nekoliko sjajnih prilika da dođu do preokreta, ali to nisu uspjeli. Kazna za promašaje stigla je u 71. minuti kada je Senegal poveo sa 2:1, a ovaj put je mrežu Japana zatresao Wague.