Jakirović najavio derbi: Priznao da je silno želio najopasnijeg igrača Plavih

Zrinjski sutra protiv Željezničara

Jakirović najavio derbi: Priznao da je silno želio najopasnijeg igrača Plavih

Edmir Škorić

Zrinjski će u subotu navečer u derbiju 4. kola Premijer lige BiH ugostiti Željezničar.

Sergej Jakirović, trener Plemića, održao je press konferenciju za novinare.

“Odmorili smo nakon pobjede nad Sarajevom, a onda odradili par dobrih treninga i odigrali ovu utakmicu s Trnjem (5:0). Sve je dobro prošlo, neki igrači su odigrali 90 minuta, a svjestan sam da je prvenstvo dugo i da će nam svaki igrač trebati“, rekao je Jakirović na početku.

“Možemo reći i da smo u Širokom igrali domaću utakmicu jer je bilo puno naših navijača. Računamo na podršku navijača i ovim momcima ona treba. Ima tu nekih mlađih igrača koji nikad nisu igrali pred navijačima. Pregrmili smo Pecaru i Koševo i sada smo motivisani da ostvarimo novi dobar rezultat”, nastavio je Jakirović.

Zatim se osvrnuo na sutrašnjeg rivala.

“Naravno da smo gledali Želju. Vodi ih jedan jako dobar trener s kojim se znam iz Hrvatske. Pravio je dobre stvari gdje god je bio, a udario je temelj današnje Lokomotive Zagreb. Nije mu prvi put da radi s mladim igračima, a ne znam da li bh. javnost zna da su kroz njegove ruke prošli Brozović, Antolić, Pjaca, Ivanušec, Majer… Ima dosta iskustva i već je udario pečat u Željezničaru. To je mlada i poletna ekipa, koja puno radi. Kao što smo mi napravili zaokret i oni su. Naravno da smo mi favoriti jer igramo u Mostaru i učinit ćemo sve da pobijedimo".

Oglasi

Iznenadila ga je odluka o odlasku Tonija Karačića sa klupe Širokog Brijega.

“Jako me to iznenadilo. Napravio je jako lijepe stvari, na zimu su svi mislili da će se raspasti, ali on je izvukao to i izborio Evropu. Prodali su sad Matu Stanića i ne znam da li je to okidač. Teško je njega nadomjestiti. Ja Toniju čestitam za sve što je napravio i želim mu puno sreće”, zaključio je Jakirović.

Posebno je izdvojio jednog od igrača Plavih.

Potražite više informacija na temu WWin liga BiH:

"Luka Juričić je bio naša želja i to nije tajna. Nismo uspjeli to realizovati", kazao je Jakirović, ukazavši na kvalitete drugih igrača Želje poput Subašića, Boje...



Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HŠK Zrinjski Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

Top Komentari

WhiteBoys
Trenutno uz Velež najbolji klub u ligi.
5 5

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi