Scene za pamćenje u Kupu BiH: Sudija je morao prekinuti utakmicu zbog nevjerovatnog poteza gošći

Za svaku osudu

S. Mlaćo
Nesvakidašnja situacija dolazi nam iz Goražda. Naime, meč pretkola Kupa BiH između nogometašica SFK Libera i Spartaka iz Banja Luke je prekinut, a razlog je zaista nevjerovatan, iako je u bh. nogometu sve moguće.

Domaće su vodile 7:0, a gošće su u drugom poluvremenu na terenu bile sa samo šest igračica.

Susret je naravno prekinut te će biti registrovan pobjedom u korist domaćeg tima.

Gošće su doputovale sa osam igračica, što je zaista za svaku osudu. Na klupi se našao jedino Đorđe Inđić koji je obavljao ulogu predstavnika kluba.

Domaće su iskoristile brojčanu prednost, te vodile 7:0, a zatim je uslijedio prekid, te kraj meča.

Upravo počinje utakmica pretkola Kupa BiH za žene izmedju SFK Kibero Gorazde i ŽFK Spartak 2013 Banjaluka !! Naše...

Posted by SFK Libero Goražde on Wednesday, March 15, 2023

U listu strijelaca se tri puta upisala Sumeja Bektaš, dva je dodala Branka Cvijetić, te po jedan Amina Purišević i Adaleta Velić.

“Prekid utakmice na početku drugog poluvremena zbog nedovoljnog broja igračica na terenu ekipe ŽFK Spartak 2013 Banjaluka .

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 7:0 u korist SFK Libero Gorazde“, objavili su iz redova domaćeg tima.

Na potezu su sada i Komisije NS BiH koje moraju reagovati kako bi se spriječile slične scene.

Zbog koga se igra ženski nogomet u BiH, ako neke od ekipa dolaze na utakmice sa osam ili npr. šest igračica.

Ko zapravo vodi svoje 'bitke', kakvi su interesi, pitaju se mnogi.

Nogomet je očigledno po strani, jer nikako se ne može nazvati 'ozbiljnim' takmičenjem ovo što je urađeno u Goraždu pred 30-tak gledalaca.