Shakhtar ponovo prvak!

Četvrti put u nizu

E. Oštraković

Nogometaši Shakhtara današnjom pobjedom na domaćem terenu od 3:2 protiv Oleksandriye postali su prviaci Ukrajine.

Naime, pobjeda im je trebala da titulu proslave danas, ali nije sve išlo baš tako glatko za nogometaše Shakhtara.

Krenulo je dobro, jer je u 13. minuti Taison pogodio sa bijele tačke. Ipak u samo tri minute gosti su došli do preokreta.

Prvo je u 48. minuti Banada pogodio za 1:1, a tri minute kasnije sa bijele tačke je Tretyakov donio vodstvo gostima.

Tete je poravnao devet minuta kasnije, a pobjedu je u 78. minuti Shakhtaru donio upravo Tete svojim drugim golom na utakmici.