Ludnica kakvu Engleska ne pamti: Sheffield nadoknadio 4 gola zaostatka, pa nakon penala pobijedio

Izborili plasman u finale doigravanja za Championship

E. Oštraković

Ludnica kakvu Engleska ne pamti viđena je večeras u polufinalnoj utakmici doigravanja za ulazak u Championship između Sheffielda i Peterborougha.

Naime Peterborough je slavio u prvoj utakmici sa 4:0 i niko nije mogao ni pomisliti da će uspjeti dovesti u pitanje plasman u finale doigravanja.

Ipak, nakon samo devet minuta igre Smith je sa bijele tačke donio kakvu takvu nadu svojoj ekipi da može napraviti veliki podvig.

Gregory je u 25. minuti povisio vodstvo domaće ekipe na 2:0, a to je ujedno bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Golova nije bilo do 71. minute kada je James pogodio za 3:0, a duboko u sudijskoj nadoknadi, tačnije u 98. minuti Palmer je pogodio za 4:0 i tako izborio produžetke.

Nisu produžeci krenuli dobro za domaću ekipu jer su u 105. minuti primili gol za 4:1, te se činilo da nema više nade za njih.

Ipak, u 112. minuti Paterson postiže gol za 5:1, te je na taj način izborio jedanaesterce koji su ih na kraju odveli u finale.

Neprecizan za goste u drugoj seriji bio je Butler, a domaća ekipa postigla je golove iz svih pet izvedenih penala.

To je bilo dovoljno za prolaz u finale i za ogromno slavlje domaće ekipe na ovoj utakmici.

Sheffield će tako u finalu doigravanja za Championship igrati protiv boljeg iz utakmice Boltona i Barnsleya.

Rezultat nakon prve utakmice između ove dvije ekipe bio je 1:1.