Doktorska utakmica Anela Ahmedhodžića: Postao je junak Sheffielda u derbiju kola

Preuzeli lidersku poziciju na tabeli

Haris Zilić

Sjajan duel u sedmom kolu engleskog Chmapionshipa odigrao je Sheffield United.

U derbi susretu, Sheffield je razmontirao Reading i tako stigao od liderske pozicije na tabeli.

Konačan rezultat glasio je 4:0 u utakmici u kojoj je briljirao naš Anel Ahmedhožić.

Poveli su domaćini sa 1:0 u 11. mnuti pogotkom McBurniea na asistenciju Lowea.

Za 2:0 pogađa upravo naš Ahmedhodžić u 46. minuti nakon kornera Doyela, Anel je zakucao loptu u mrežu gostiju.

Prije gola Ahmedhodžić je imao i nekoliko sjajnih intervencija u odbrani.

Igrala se 62. minuta kada je Ndiaye doveo Sheffield na korak od trijumfa. Pogodio je za 3:0 na asistenciju Bergea.

Konačnih 4:0 postavlja ponovo Anel AHmedhodžić svojim drugim golom večeras u 81. minuti, asistirao mu je Norwood.

Ahmedhodžić je sada na brojci od tri gola i jedne asistencije u sedam odigranih utakmica što su sjajne brojke za jednog štopera.

Shieffield United je lider Chmapionshipa sa 14 osvojenih bodova.