Sheriff remizirao, Vranješu 90 minuta

Prvenstvo Moldavije, 19. kolo

Sheriff je u 19. kolu moldavskog šampionata remizirao sa Academicom (1:1). Svih 90 minuta za domaći sastav odigrao je bh. reprezentativac Ognjen Vranješ.

Iako je Sheriffu pobjeda bila imperativ pred ovu utakmicu, gosti iz Chisinaua ostali su neporaženi u Tiraspolu.

Senegalac Amat Andre Diedhiou doveo je domaće u vodstvo golom u 17. minuti. No, nisu se Vranješ i društvo dugo radovali. Leuca je, osam minuta kasnije, pogodio za, ispostavilo se kasnije, konačnih 1:1.

Naš reprezentativac Ognjen Vranješ odigrao je svih 90 minuta, a u 75. minuti dobio je javnu opomenu.  Sheriff sada ima 38 bodova, šest manje od vodeće Milsami Orheia.