Pogodio protiv Brisbanea

Haris Zilić

Bh. napadač Sulejman Krpić nastavlja sa sjajnim igrama u Australiji.

U trećem kolu A-leauge Krpić je ponovo bio strijelac za Sidney Wanderers.

Naš napadač je rutinski matirao golmana Brisbanea Roara u petoj minuti utakmice nakon fenomenalne lopte Marcela.

Pogodak Krpića pogledajte OVDJE.

Inače duel Sdineya Wandrersa i Brisbane Roara završen je rezultatom 1:1. Bod gostima donio je iskusni engleski napadač Charlie Austin (33) u 50. minuti utakmice na asistenciju Knowlesa.

Za Krpića je ovo bio drugi gol u sezoni i izbio je na drugo mjesto liste strijelaca.

I njegov klub Sidney Wanderers odlično je ušao u sezonu i trenutno su drugoplasirani sa sedam osvojenih bodova.

U narednom kolu Krpić i društvo idu u goste Newcastle Jetsima.

Sidney je ove sezone napravio respektabilnu ekipu pored Krpića tu je bivši fudbaler Lyona Marcelo, zatim bivši fudbaler Newcastlea ROmain Amalfitano, u ekipi je Miloš Ninković, kao i nekolicina reprezentativaca Asutralije.

Neće biti iznenađenje ako Wandrersi završe u vrhu regularnog dijela ili izbore lasman u play off za prvaka.