Sigurna pobjeda PSG-a

PSG lagano do tri boda

Teme:

Fudbaleri PSG-a savladali su u zaostalom meču 32. kola Ligue 1 ekipu Metza s 3:1.

Bez većih problema je PSG stigao do pobjede u ovom meču i važna tri boda u borbi za titulu prvaka.

Do vodstva domaći stižu u 25. minuti kada je Marco Verratti pogodio za prednost od 1:0.

Finiš prvog poluvremena donosi još jedan gol u mreži gostiju. Pastore je ponovo asistent, a pogodio je Edinson Cavani za prednost od 2:0.

Nakon osam minuta igre u nastavku Metz smanjuje prednost. Sjajnu akciju je završio Maiga za 2:1.

Konačan rezultat susreta od 3:1 za PSG postavio je Gregory van der Wiel pogotkom za 3:1 u 77. minuti susreta.