
Derbi susret 7. kola Premier lige danas su na Pecari odigrali domaćin Široki Brijeg i Velež. Obje ekipe u utakmicu su ušle sa dosta opreza i respekta za protivnike.
U današnjem derbiju, igra nije bila onakva kakvu su gledatelji očekivali, ali ipak bilo je šansi s obje strane. Široki je bolje igrao, stvarao je više prilika, ali u završnici nije bilo koncentracije, dok je Velež u susret ušao smireno, više se koncentrirao na obranu i čekao svoje prilike.
U 22. minuti susreta bilježimo prvu priliku, Wagner lijepo upošljava Mišića koji malo iz kosa puca pored gola. Nakon toga, u 30. minuti Jure Ivanković dva puta šutira, ali golman gostiju je spreman. Taman kad se čekao zadnji zvižduk suca za kraj poluvremena, Mišić lijepo prolazi po desnoj strani te pronalazi nečuvanog Vareu koji pogađa za 1:0.
Početak drugog poluvremena nagovještava bolju igru obje momčadi. Prvo je u 47. minuti Mišić odlično uposlio Ivankovića koji se spetljao, a onda lijepo prolazi Barišić čiji ubačaj ispred Mišića čisti Šečić. Velež također stvara nekoliko prilika, dobro kombinira, ali izostaje završnica pa ne uspijevaju ozbiljno zaprijetiti golmanu Širokog Bandoviću.
U 73. minuti Široki povećava vodstvo, Šilić odlično ubacuje na pet metara, a Mišić neometan posprema loptu iza leđa Hadžiđulbića za 2:0.
Ivanković u 80. minuti krade loptu obrani gostiju i pokušava da uposli mladog Glavinu, koji je ušao umjesto Mišića, međutim igrač Veleža stiže na vrijeme i izbija loptu van igrališta.
Što se više utakmica bližila kraju Velež je sve bolje igrao, kombinirao i stvarao prilike i poluprilike. Prvo je Džafić u 83. minuti u duelu sa Topićem pao i tražio jedanaesterac, ali je dobio žuti karton za simuliranje, a onda najbolju priliku za Velež propušta Armel Škaljić u 90. minuti. Obad prolazi kraj Topića i lijepo ubacuje, najviši je Škaljić, ali lopta odlazi tik pored vratnice.
Odličnu priliku pred kraj susreta ima i Široki. Šilić lijepo daje loptu za Vareu koji nesebično pokušava uposliti Ivankovića pred golom ali on kasni i još jedna odlična prilika je propuštena.
„Ja bih prije svega čestitao svojim momcima na pobjedi. Velež je kvalitetna ekipa i bilo je teško. Na igračima se osjetio umor, mi smo imali dva daleka i dosta teška gostovanja što se sigurno odrazilo na igru,“ rekao je nakon utakmice trener Širokog Toni Karačić.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.