Široki Brijeg savladao Velež: Jović odlučio pobjednika na Pecari

Važna tri boda za domaće

S. Mlaćo, foto: S. Bošković

U posljednjem susretu 16. kola Premijer lige BiH snage su danas na praznoj Pecari odmjerili Široki Brijeg i Velež.

Bilo je 1:0 za domaće koji su došli na sedmu poziciju, dok je Velež sada na osmom mjestu.

Prvo uzbuđenja vidjeli smo u devetoj minuti, a odmah i pogodak. Bagarić je istrčao kontru, ali loše šutirao, da bi mu ponovo došla lopta, startao je Ćosić, a Peljto pokazao na penal.

Siguran je bio Jović i domaći su poveli.

U 28. minuti Bagarić nije bio miljenik sreće. Lopta je dva puta pogodila stativu, ali nije otišla u mrežu. Pred sami kraj prvog poluvremena velika šansa za Berishu, no Zlomislić sjajno brani i ostalo je 1:0.

Velež je bolje otvorio drugo poluvrijeme, diktirao tempo, no Brandao je u više navrata morao sve riješavati sam, pa Rođeni nisu mogli do pogotka.

Dvadeset minuta prije kraja pitanje pobjednika je mogao riješiti Dražen Bagarić. Šutirao je sa par metara, no Bobić dobro interveniše i propala je velika šansa za goste.

Nakon toga šut Fajića, prava bomba, ali Zlomislić opet sjajno brani.

Prijetio je nakon toga Velež opet preko Fajića, ali i Behrama, da bi uzvratio na drugoj strani Jurić.

Do kraja bez puno uzbuđenja na teškom terenu i ostalo je 1:0.

Premijer liga BiH, 16. kolo:

NK Široki Brijeg - FK Velež 1:0

NK Široki: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Franjić, Jović, Marić, Stanić, Kovačić, Bagarić, Enin.

FK Velež: Bobić, Manev, Zeljković, Samardžić, Ćosić, Brandao, Osmić, Berisha, Hasanović, Vehabović, Urdinov.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Velež Moje Teme

hr hb
Bravo siroki gazi mali velez
8 14
antisdp
ISPRAVITE NASLOV!Peljto i sudije pobjedile Velez!Ono je sramota , posebno kada sude ofsajd Fajicu gdje igrac Sirokog stoji metar blize svom golmanu.Bezx veze su pokvarili tekmu. Posjed lopte , jedno 75-25 %...bez veze...idemo dalje..Ako nam je Peljto najbolji sudija e onda...