Fantastični omladinci Širokog Brijega uzeli bod na Tušnju

Šok za Tuzla City

M. Šljivak, foto: E. Dindić

Široki Brijeg je napravio pravu senzaciju u 12. kolu Premijer lige BiH odigravši sa omlaincima 1:1 protiv Tuzla Cityja.

Široki je zbog problema sa koronavirusom u Tuzlu stigao sa sastavom ispunjenim omladincima, ali su ovi dječaci pokazali da itekako znaju igrati fudbal.

Naravno, Tuzla City je kontrolisala igru. Oni su bili ti koji su konstantno napadali, imali su nekoliko dobrih pokušaja, ali nisu uspjeli zabiti i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Domaći su i u nastavku pritiskali. Konstantno su napadali, ali su se mladi fudbaleri Širokog fantastično branili i kod domaćih se uvukla velika nervoza.

U 76. minuti šok za domaće. Nakon ubacivanja sa desne strane Mirsad Ramić loše reaguje i pogađa vlastitu mrežu za prednost gostiju od 0:1.

Međutim, samo minut kasnije domaći su izjednačili. Zabio je Ubiparip za 1:1.

U 80. minuti velika šansa za domaće. Ubiparip šutira, pogađa stativu i gosti su imali dosta sreće u tim trenucima.

Uspjeli su gosti do kraja da se odbrane. Ostalo je 1:1 i omladinci tima sa Pecare su pokazali da se na njih u budućnosti može računati.