Skakavci se bodovno izjednačili sa liderom, Jahiću 90 minuta

Grasshopperss rutinski sa Zurichom

Derbi susret 28. kola Super lige Švicarske između Grasshoppersa i Zuricha pripao je domaćem timu rezultatom 2:0.

Skakavci su u vodstvo došli u 37. minutu preko Caioa, da bi isti igrač u drugom minutu nastavka postavio konačnih 2:0.

Sanel Jahić i Veroljub Salatić igrali su po 90 minuta u pobjedničkom timu, dok je Sead Hajrović meč odgledao sa klupe za rezervne igrače. Gosti su posljednjih 12 minuta utakmice igrali bez isključenog Kecojevića.

Grasshoppers je ovim trijumfom dospio na diobu liderske pozicije sa Baselom koji istina ima i jednu utakmicu manje.

U drugom susretu St. Gallen je rutinski porazio Aarau rezultatom 4:1. Domaće je u vodstvo doveo Vitkieviez, izjednačio je Nganga, da bi u nastavku rezervista Karanović hat trickom postavio konačan rezultat utakmice.