Skromna partija Željezničara na prepunoj Grbavici: Apollon lagano slavio!

Poraz Plavih u 2. pretkolu Evropske lige

Željezničar je večeras na Grbavici poražen od kiparskog Apollona sa 1:2 u susretu 2. pretkola Evropske lige uz jedno jako loše izdanje.

Izabranici Slobodana Krmačervića pružili su jako lošu igru i zasluženo su poraženi

Prvo poluvrijeme donosi potpunu kontrolu igre od strane kiparskog tima. Imali su veći posjed lopte, a Željezničar nije pokazao apsolutno ništa.

Gosti su u 23. minuti stigli do vodstva. Nakon kornera nespretno reaguje Jadranko Bogičević i matira Kjosevskog za prednost Apollona od 0:1.

Već u narednom napadu umalo se mreža Plavih i drugi put zatresla. Međutim, ovog puta stativa je saveznik domaćeg tima koji u igri prema naprijed nije mogao apsolutno ništa.

Apollon je kontrolisao igru do kraja prvog dijela. Nisu dopustili domaćim fudbalerima niša u fazi napada i na odmor su otišli vodstvom od 0:1.

Kiprani su u nastavku prepustili loptu domaćim fudbalerima. Ipak, tek u 74. minuti su uspjeli preko rezerviste Blagojevića da dođu do prvog šuta u okvir gola.

Sa druge strane Apollon je dosta nevolja zadavao iz kontri, a u 79. minuti su riješili pitanje pobjednika. Sachetti je prekrasnim udarcem matirao nesigurnog Kjosevskog za prednost od 0:2.

Do kraja Željo ipak dolazi do gola. U 90. minuti je Sulejman Krpić pogodio za 1:2 i kakvu-takvu nadu pred uzvrat.