Slobodi bod u Ugljeviku

Drugi bod za Zvijezdu 09

Zvijezda 09 je u Ugljeviku ugostila Slobodu u 2. kolu Premijer lige BiH, a na kraju nije bilo pobjednika (1:1).

Sloboda je imala bolji uvod u meč. Baraban je imao dva jako dobra pokušaja, ali nije bio precizan.

Zato je Zvijezda prvu šansu iskoristila. Anel Husić je u 18. minuti prošao kroz odbranu Slobode i pogodio je protiv bivšeg tima za 1:0.

Tvrdo se igralo u ostatku prvog dijela. Izrazitih šansi nije bilo i na odmor se otišlo vodstvom domaće ekipe od 1:0.

Ipak, samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti su izjednačili. Muharem Čivić je odmah po ulasku u igru pogodio za izjednačenje rezultata na 1:1.

Sloboda je izgledala dosta svježije u tim momentima. Baraban je u 58. minuti ponovo šutirao, a Erić uz male probleme brani.

Potom je uslijedio period mirne igre u kojem je vođena velika borba na sredini terena. Nije bilo pravih šansi sve do 15-ak minuta prije kraja kada Sloboda još dva puta prijeti preko Barabana, ali bez uspjeha.

Domaći sa druge strane nisu ponudili previše. Izrazitih šansi nije bilo i ostalo je 1:1 u ovom meču.