Dinamična utakmica Urugvaja i Južne Koreje okončana bez pobjednika

Prvi susret grupe H

Haris Zilić

Na Svjetskom prvenstvu u Kataru počelo je i takmičenje u grupi H. Prvi duel doigran je od 14 sati po centralnoevropskom vremenu. U okršaju Urugvaja i Južne Koreje na stadionu Eduaction City u Al Raayanu konačan rezultat je bio 0:0, iako smo u utakmici vidjeli dosta dinamike, ali i prilika pred oba gola.

Početak utakmice donio je dosta borbe na sredini terena, Urugvajci su imali malo veći posjed lopte.

U 14. minuti prvi ozbiljan napad Urugvajaca, Nunez nije dobro šutirao iz obećavajuće pozicije. I Koreja je prijetila, izdvaja se pokušaj Kima nakon prekida sredinom prvog poluvremena.

U 35. minuti najbolja šansa za Koreju, Son je bio neprecizan iz vrlo dobre pozicije.

Urugvaj je uzvratio akcijom preko Suareza i Nuneza, nakon toga Godin pogađa stativu u 43. minuti, međutim ostalo je 0:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena koje je bilo na momente veoma dinamično, ali nedostajali su golovi.

Drugo poluvrijeme je počelo veoma borbeno s obje strane, bilo je dosta prekršaja u uvodnim minutama drugog poluvremena.

Prvu priliku u nastavku čekali smo do 55. minute. Nakon jednog prekida i gužve u šesnaestercu Koreje, lopta je došla do Bentacoura koji šutira snažno, ali Kim blokira njegov udarac.

Igrala se 64. minuta kada je Nunez bio u novoj šansu za Urugvaj, njegov udarac zaustavlja golman Kim.

Koreja je igrala veoma disciplinovano, čekali su svoju priliku, a jedna takva ukazala se u 77. minuti, Cho se dobro namjestio na udarac, no lopta odlazi pored lijeve stative gola golmana Rocheta.

Nunez je bio raspoložen u današnjem meču, ponovo je lijepo sebi napravio poziciju u 82. minuti, šutirao lukavo, lopta odlazi malo pored gola.

Valverdeov udarac u 89. minuti zaustavlja Kim, a minut kasnije uzvraća Son na drugoj strani, lopta odlazi pored gola.

Do kraja meča nije bilo izrazitih prilika tako da Urugvaja i Južna Koreja prvenstvo otvorili remijem bez pogodaka.