Sparsi razbili Triglav

Uvjerljiv trijumf

Košarkaši Sparsa pobijedili su večeras u prijateljskom susretu ekipu Triglava s uvjerljivih 88:64.

Sjajan meč je odigrao sarajevski tim i na kraju je sasvim zasluženo slavio pobjedu.

Već nakon prve dionice domaći košarkaši su imali 12 poena prednosti (23:11), ali je Triglav nešto boljom igrom u drugoj dionici smanjio zaostatak na poluvremenu na minus devet, 41:32.

Treći period je presudio pobjednika. Sparsi su pojačali odbranu, protivnik je ubacio samo sedam poena (27:7), pa je pobjednik bio poznat nakon 30 minuta igre, 68:39.

Lagano su domaći priveli meč kraju, te su zasluženo stigli do trijumfa.