Spektakl na Bernabeu: Real savladao hrabru Gironu

Kup Kralja, četvrtfinale

Večeras je na Santiago Bernabeu odigrana prva utakmice četvrtfinala Kupa Kralja između Real Madrida i Girone. Na kraju je Real uspio slaviti pobjedu rezultatom 4:2.

(Foto: EPA) Sergio Ramos je sa dva gola bio junak pobjede Kraljeva

Ipak, nije počelo dobro za Kraljeve pošto je Girona "zaledila" tribine Bernabeua u sedmoj minuti susreta. Istrčali su gosti odličnu kontru, Garcija je ubacio, a Lozano pogodio za 0:1.

Jedanaest minuta kasnije Real ipak stiže do poravnanja i to nakon odlične akcije i rutinske realizacije Lucasa.

Uspjeli su domaći prije kraja prvog dijela stići i do potpunog preokreta. Real je dobio penal, a Sergio Ramos je u 42. minuti majstorski pogodio sa bijele tačke za 2:1, što je bio i rezultat prvog dijela.

Prvio dio nastavka nije donio previše uzbuđenja, ali onda u 66. minuti Marcos Llorente igra rukom u svom kaznenom prostoru, pa Girona dobija kazneni udarac. Siguran sa bijele tačke je bio Alex Granell i tako poravnao na 2:2.

Real, ipak, u 77. minuti stiže do novog vodstva. Marcelo je odlično ubacio, a Ramos postigao svoj drugi gol danas za 3:2.

Kraljevi su tri minute kasnije potvrdili trijumf preko Benzeme. Vinicius Jr. je ubacio, a Francuz lagano zabio za konačnih 4:2.

Revnš u Gironi je na rasporedu za sedam dana.

Danas je odigran još jedan meč četvrtine finala Kupa Kralja u kojem su Espanyol i Betis remizirali (1:1) na RCDE stadionu u Barceloni.