Spektakl u londonskom derbiju: Greška Kolašinca za zaborav, golčina Lacazettea, trijumf Spursa
Foto - EPA

Tottenham slavio

Tottenham je u velikom londonskom derbiju savladao Arsenal rezultatom 2:1.

Zaista fantastičan meč odigrala su oba tima, a na kraju je tim Josea Mourinha upisao tri boda.

Loše je krenulo po domaći tim. Arsenal je u 16. minuti spektakularnim golom Alexandrea Lacazettea poveo sa 0:1, ali radost gostiju nije dugo trajala.

Samo tri minute kasnije Tottenham je poravnao. Veliku grešku Kolašinca u pogodak pretvara Son za izjednačenje rezultata na 1:1.

Do kraja prvog poluvremena još nekoliko odličnih pokušaja. Najbolju šansu je imao Ben Davies, ali njegov udarac sa preko 30 metara završava na prečki i na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

U nastavku je igra bila nešto mirnija, ali je ipak šansi s obje strane itekako bilo.

Aubameyang je imao veliku šansu da Arsenalu donese prednost, no uzdrmao je prečku, da bi u 81. minuti meča Spursi došli do pobjede. Toby Alderweireld je sjajno skočio nakon kornera i pogodio je za konačnih 2:1.

Sead Kolašinac je meč napustio u 84. minuti.