Spektakularan gol Samira Memiševića za pobjedu Hebeija

Baš mu je "sjela"

Endin Čaušević

Hebei je danas u gostima slavio protiv Qingdao Huanghaija sa 2:1 u meču 7. kola kineske Superlige.

Junak ove utakmice bio je bh. reprezentativac Samir Memišević koji je postigao gol za pobjedu Hebeija. Memišević je u kineski klub stigao ovog ljeta i očito je da se već uklopio u novi tim.

Hebei je poveo autogolom Minale iz 28. minute, ali je Huanghai uspio da poravna na 1:1 u 64. minuti kada je strijelac bio Zhu Jianrong.

No, deset minuta kasnije na scenu je stupio Memišević koji je postigao sjajan gol s vrha kaznenog prostora za 1:2 i pobjedu svog tima.