Statistika: Muslimović dva od dva!
Muslimović je dobio sedam duela protiv Armenaca

Učinak naših napadača protiv Armenije

Detaljno, statistički analizirajući utakmicu BIH - Armenija 4:1, za svoje čitaoce redakcija SportSport.ba, došla je do zanimljivih podataka kada su u pitanju naši napadači. Naime, Zlatan Muslimović koji je u igru ušao u 46. minutu zamijenivši Vedada Ibiševića, imao je učinak za pamćenje!
Imao je bolji učinak od preostala dva napadača našeg nacionalnog, mada se nikako ne mogu zanemariti i dobri statistički podaci vezani uz Edina Džeku...

Naš napadač imao je dva udarca ka golu gostiju u srijedu naveče i oba puta lopta je završila u golu, 56. minutu i 89. Sjajno, bravo majstore! Stopostotan učinak! Za 45 minuta provedenih u igri Muslimović je imao devet preciznih dodavanja, te samo pet pogrešnih. Niti jednom nije pucao van okvira gola. Dobio je sedam duela protiv odbrambenih igrača Armenije, a izgubio svega tri. Nad njim napravljen je i jedan prekršaj.

Miroslav Ćiro Blažević, selektor BiH u utakmici sa Armenijom koristio je usluge tri klasična napadača. Jedini koji je odigrao cijelu utakmicu je Edin Džeko. On je postigao jedan gol u 39. minutu meča. Imao je 13 preciznih dodavanja i pet neuspješnih. U okvir gola šutirao je dva puta, od čega je jedna lopta, kao što smo rekli završila u mreži Armenaca, a dva puta Džekini udarci završili su van okvira gola. Dobio je 13 duela, dok je izgubio osam. Fauliran je jednom, a isto toliko puta našao se i u ofsjadu. Pozitivan učinak, nema šta!

Vedad Ibišević protiv Armenije nije se proslavio i prvi trenutno strijelac Bundes lige nikako da proradi u dresu Bosne i Hercegovine. On je za 45. minuta provedenih u igri, dok ga nije zamijenio Muslimović, imao je pet preciznih dodavanja, «prodavši» dvije lopte u nastojanjima da ih preda saigračima. Nije imao niti jedan udarac u okvir gola, iako se našao u nekoliko izglednih prilika i poluprilika. Uputio je dva udarca ka golu Armenije, ali nažalost, oba van okvira «vrata» Berezovskog. Dobio je šest duela, a izgubio jedan manje, pet.
No, Ibišević je neosporan kvalitet i sigurno je njegovo vrijeme i briljantni potezi uskoro će doći i u našem nacionalnom timu. Glavu gore, igračino!