Fudbalsko prvenstvo Poljske

Stilić bolji od Spahića

Adnan Beganović

U okviru 5. kola fudbalskog prvenstva Poljske, Lech je na gostovanju svladao Slask (2:1).

Fudbaleri Lecha u vodstvo su došli u 24. minuti, a strijelac je bio Peszko. Minut prije odlaska na odmor Diaz stvari vraća na početak.

Na samom početku nastavka, tačnije u 51. minuti Rudnews postiže pogodak za velika tri boda Lecha.

Naš reprezentativac Semir Štilić na terenu je proveo svih 90 minuta, a Jasmin Burić nije bio u kombinacijama za današnji susret. S druge strane u dresu Slaska 90 minuta je odradio Amir Spahić.

Belchatow je pred svojim navijačima s minimalnih 1:0 svladao Lechiu Gdansk, a jedini pogodak na utakmici postigao je Gol u 73. minuti.

Ljepoticu 5. kola odigrali su Cracovia i Gornik, a nakon 90 minuta više razloga za slavlje imali su fudbaleri gostujuće momčadi koji su slavili s 3:2. Oba pogotka za Cracoviju je postigao Matusiak, dok su pogotke za Gornik postigli Gierczak, Zahorski i Bonin.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.