Strasbourg ni sa dva igrača nije uspio ostati neporažen, Prcić dobio šansu u porazu od Monaca

Utakmice Ligue 1

E. Oštraković

Nogometaši Monaca ostvarili su pobjedu u 5. kolu Ligue 1 na domaćem terenu protiv Strasbourga sa 3:2.

U sjajnu utakmici viđeno je pet golova, ali i dva crvena kartona i to oba za domaću ekipu.

Uprkos svemu Monaco je uspio ostvariti pobjedu. Krenulo je sjajno za domaće. Već u 9. minuti Ben Yedder pogodio je za 1:0.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Aguilar je postigao pogodak, te se na odmor otišlo sa vodstvom domaćih od 2:0.

Odmah na startu drugog poluvremena, Chahiri koji je ušao samo minut ranije postigao je gol za 2:1. Ipak, Ben Yedder je u 53. minuti pogodio za 3:1.

Dva minuta kasnije crveni karton dobio je Tchouameni u domaćoj ekipi. Da stvar bude gora Monaco je ostao sa dva igrača manje u 67. minuti kada je crveni karton dobio i Disasi.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Sve što je Strasbourg uspio do kraja utakmice bio je jedan pogodak i to sa bijele tačke, a pogodio je Ajorque.

U gostujućoj ekipi šansu je sredinom drugog poluvremena dobio i Prcić, ali nije uspio pomoći svojoj ekipi da izbjegne poraz.