Spektakularna atmosfera u Olovu nije pomogla Stupčanici: Borac iskusno do pobjede

Bh. prvak prošao dalje

Borac je u Olovu savladao Stupčanicu sa 3:1 u susretu šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Domaći navijači priredili su istinski spektakl za dolazak aktuelnog prvaka i nošeni publikom domaći su odlično ušli u meč.

U šestoj minuti Stupčanica je povela. Karahmetović matira Pavlovića za 1:0 i veliko oduševljenje u Olovu.

Borac nakon primljenog gola pojačava tempo i bh. prvak ubrzo stiže do preokreta.

Do izjednačenja banjalučki tim stiže u 16. minuti kada Ante Živković završava lijepu akciju za 1:1.

Osam minuta kasnije Borac vodi sa 2:1. Nakon prekida najviši u skoku je Strahinja Bošnjak za vodstvo gostiju.

Do kraja prvog dijela Borac je mogao imati i veću prednost. Ipak, prave završnice nije bilo i na odmor se otišlo rezultatom 2:1 u korist gostiju.

Nastavak donosi sigurnu igru gostiju. Lagano su održavali prednost i Stupčanica nije mogla previše napraviti u fazi napadača.

Borac je igrao koliko im je potrebno, a utakmica je riješena u 67. minuti. Jedan domaći igrač je igrao rukom u kaznenom prostoru, dosuđen je penal kojeg u vodstvo od 3:1 pretvara Dejan Meleg.

To je bio i konačan rezultat ovog susreta i Borac je prošao dalje u Kupu BiH.