Sulejmanović odličan u ubjedljivoj pobjedi Cibone

A1 liga

Ekipa Cibone ubjedljivo je savladala Alkar na svom terenu (89:60), u okviru 24. kola hrvatske A1 lige.

Domaćin je prvu četvrtinu riješio u svoju korist rezultatom 30:16, a na poluvremenu Cibosi su imali + 9 (49:40). U nastavku su Zagrepčani pojačali ritam i nadigrali rivala u svim segmentima igre.

Najefikasniji kod domaćina bio je Željko Šakić sa 21 poenom, a pratio ga je Domagoj Bošnjak sa 19 koševa. Bh. košarkaš Emir Sulejmanović odigrao je odličan meč, zabilježivši 11 poena (5/7 iz igre, 1/3 slobodna bacanja) i četiri skoka za samo 14 minuta provedenih na terenu.

Goste je predvodio Marko Šarac sa 15 postignutih poena.

Cibona je trenutno druga na tabeli sa skorom 18-6, dok je Alkar na 11. poziciji sa šest pobjeda i 18 poraza.