Sušić sa Evianom savladao i vodeći Dijon

Evian korača ka vrhu

Fudbaleri Eviana slavili su pobjedu nad Dijonom u okviru 11. kola francuske Ligue 2.

Tim koji vodi bivši selektor bh. reprezentacije Safet Sušić savladao je u gostima vodeći Dijon rezultatom 3:1, iako za goste nije sve dobro počelo.

Sammaritano je u 18. minuti sa bijele tačke doveo Dijon u vodstvo, a na isti način gosti su izjednačili preko Keite.

Nastavak utakmice ponudio je nešto bolju igru Eviana, koji je u šestoj minuti nastavka preokrenuo rezultat. Strijelac je bio Barbosa, da bi u 76. minuti konačnih 3:1 postavio Hoggas.

Evian pod vodstvom Safeta Sušića bilježi sjajne rezultate u posljednje vrijeme, što potvrđuje i podatak da im je ovo treća uzastopna pobjeda s kojom su zauzeli peto mjesto prvenstvene tabele.