Dva fudbalera FK Sarajevo odlaze na posudbe
FK Sarajevo

Crtice sa Koševa

Dva fudbalera FK Sarajevo odlaze na posudbe · Saznajemo

Edah Hasanspahić

Na Koševu se u tišini slažu kadrovske kockice za nastavak sezone, a sada su spremna još dva odlaska.

FK Sarajevo uoči nastavka sezone radi na finom podešavanju igračkog kadra, a jedan od poteza koji se sprema tiče se Tarika Kapetanovića.

Kako Sportsport nezvanično saznaje, mladi fudbaler Bordo kluba uskoro bi trebao napustiti Koševo, barem privremeno.

Riječ je o posudbi u redove HŠK Posušje, kluba koji je pokazao interes da Kapetanoviću pruži prostor i kontinuitet nastupa.

U Sarajevu su svjesni da Kapetanović u ovom trenutku teško može doći do željene minutaže, a proljetni dio sezone ne ostavlja mnogo prostora za eksperimentisanje.

Zbog toga je procijenjeno da bi posudba bila najbolja opcija za obje strane.

Oglasi

Kapetanović bi dobio priliku da igra u kontinuitetu, dok bi Sarajevo zadržalo kontrolu nad njegovim razvojem.

Prema informacijama do kojih smo došli blizu odlaska, ponovno privremenog, je i Grigore Turda.

Rumun koji je ovog ljeta stigao u glavni grad Bosne i Hercegovine se i nije baš najbolje snašao.

Očekivalo se da će zamijeniti svoje prethodnike, ali 27-godišnjak nije ispunio očekivanja.

Još i prije dolaska Marija Cvitanovića na mjesto šefa stručnog štaba, Turda je više vremena provodio kao rezervni igrač.

Potražite više informacija na temu WWin liga BiH:

A sada kako SportSport nezvanično saznaje, ako ne dođe do nekih promjena, Rumun bi uskoro trebao postati član FC Tirana.

Albanski tim je trenutno u borbi za opstanak i na sve načine pokušavaju da se pojačaju za nastavak sezone.

Top Komentari

Pošto je Željezničar sada filijala Sarajeva samo se o tome puno ne priča možda su trebali nekoga iz akademije Sarajevo poslati na kaljenje kako bi mladi igrač dobio minute i potrebnu minutažu
5 4
Wiener
ali losija filijala...bolje im je da idu u radnik ih hadzica
3 4

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi