Dynamo i Benneton osigurali F8

Težak poraz Zvezde

M. Maksimović
Teme:

Nakon utakmica 4. kola Eurocupa imamo dva kluba koja su osigurala plasman na Final Eight turnir u Torinu. Plasman u Torino su osigurali Dynamo iz Moskve i Benneton iz Trevisa.

Dynamo iz Moskve je predvođen sjajnim Boštjanom Nahbarom koji je ubacio 27 poena pobjedio u gostima Maroussi 76:80. Domaćini su imali problema sa ofanzivnim skokom (samo 5 skokova) pa im ni 25 poena Billyja Keysa nije pomoglo.

Benetton također izborio plasman u Torinu, ali se za pobjedu protiv Turk Telecoma ekipa Oktaya Mahmutija poprilično namučila. Šest igrača Benettona je bilo dvocifreno za tijesnu pobjedu 89:87, najefikasniji je bio Gary Neal sa 17 poena. U ekipi Turk Telecoma, 20 poena je zabio Micheal Wright.

Khimki Ratka Varde je bio siguran protiv Panelliniosa 101:94. Potencijalni reprezentativac BiH je ubacio 6 poena  za 10 minuta uz 1 skok. Kelly mcCarty je zabio 22 poena, Timofeyev Mozgov 23 u sastavu Khimkija.

Zadar se vratio  u igri za Torinu, nakon iznenađujuće pobjede u gostima protiv Unics Kazana 69:71. Perić (16), Gečevski (14) i Rančić (10) su bili kreatori iznenađenja.

Zvezda, Elmedina Kikanovića je u Pioniru teško stradala od Hemofarma 65:91.Marković i Krstović su ubacili po 15 poena u pobjedničkoj ekipi koliko je zabio u dresu Zvezde naš reprezentativac uz 3 skoka za 23 minute.

Pamesa je slavila protiv Azovmasha 68:66. Matt Nielsen je utakmicu završio sa 19 poena. Hasan Rizvić koji bi također mogao zaigrati za reprezentaciju BiH  je u ekipi Azovmasha dodao 4 poena uz 3 skoka za 18 minuta koliko je proveo na parketu.