Rutinska pobjeda Tottenhama na gostovanju kod amaterske ekipe

Postigli pet golova

Esmer Oštraković

Nogometaši Tottenhama ostvarili su ubjedljivu pobjedu na gostovanju kod Marinea u okviru FA kupa.

Gosti su bili apsolutni favoriti, te pobjeda od 0:5 nije nimalo iznenađujuća.

Domaća ekipa je protiv Tottenhama izdržala 24 minute, a tada je gol za vodstvo Tottenhama postigao Carlos Vinicius.

Isti igrač je u 30. minuti povisio na 0:2, a već u 32. minuti utakmice bilo je 0:3. Strijelac trećeg gola bio je Lucas.

Vinicius je do kraja prvog poluvremena postigao i svoj treći gol. Igrača se 37. minuta kada je matirao domaćeg golmana i povisio na 0:4.

U drugom poluvremenu viđen je samo jedan gol, a postigao ga je Devine, momak koji ima sao 16 godina, te je postao najmlađi igrač Tottenhama ikada koji je postigao gol.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, te se Tottenham plasirao na narednu rundu takmičenja.