Tragičar Risse
Radost igrača Chelsea na kraju utakmice

Prva utakmica polufinala Lige prvaka

M. Maksimović

Avram Grant je napravio sa Chelsejem ono što u dva pokušaja nije uspio Jose Mourinho. Dobro, ovo je tek prva utakmica, ali i prva u Ligi prvaka u kojoj je Chelsea postigao gol na Anfieldu...

Nakon večerašnjih 1:1 u prvoj utakmici polufinala Liverpool je u teškoj situaciji. U predhodna dva slučaja, kada su eliminisali Chelsea u polufinalu najelitnijeg takmičenja svijeta, revanši su se igrali na Anfieldu. Ovaj put će u revanšu Benitez morati igrati ofanzivnije, uz rezultat koji je daleko od povoljnog.

Sama utakmica, kao što se i očekivalo nije ponudila neku ljepotu. Oba sastava su igrala više nego oprezno u prvih pola sata igre. Upravo je u 30 minuti odličnu priliku imao Torres, kojem sjajnu loptu daje Gerrard, ali golman Chelsea, Cech sjajno interveniše. I kada se tome niko nije nadao, u 43. minuti, Kuyt se odlično snašao, nakon što je loptu promašio Mascherano, Holanđanin je pokupio otpadak za 1:0.

U drugom dijelu opet uglavnom dueli na sredini terena, bez nekih velikih prilika. Chelsea počinje u posljednjih 25 minuta preuzimati incijativu, pa odbrana Liverpoola ima sve više posla.Chelsea ima odličnu priliku u 67.minuti Ballack i Lampard su u šansu izbacili Maloudu, ali njegov šut završava pored gola.

Liverpool - Chelsea 1:1

Strijelci : 1-0 Kuyt (43.), 1-1 Riise, autogol (94.)
Stadion Anfiled Road, gledalaca 42,180

LIVERPOOL
: Reina, Arbeloa, Carragher, Skrtel, Aurelio (od 61.Riise), Kuyt, Alonso, Mascherano, Babel (od 75. min Benayoun), Gerrard, Torres. Trener: Rafa Benitez
CHELSEA
: Cech, Ferreira, Carvalho, Terry, Ashley Cole, Lampard, Makelele, Ballack (od 86. min Anelka ), Joe Cole (od 63. min Kalou ), Drogba, Malouda. Trener : Avram Grant
Šest minuta prije kraja na sceni je Steven Gerrard koji šutira, ali Cech sjajno interveniše. Nešto kasnije, Cech je još jednom zaustavio pokušaj Torresa, prije nego što je utakmica ušla u sudijsku nadoknadu. A u petoj minuti sudijske nadoknade, stigao je izjednačujući gol Chelsea. Kalou je nabacio u peterac, a Riise u želji da izbije loptu ispred Anelke, postiže autogol. Već u sljedećem napadu Konrad Plautz je odsvirao kraj.