Turkeš nastavio golgetersku seriju

Nova sjajna partija

S. Mlaćo

Lausanne Sport su upisale novu pobjedu u okviru 21. kola švicarske Challenge lige.

Ovaj put u gostima protiv Chiassa (0:2), a ponovo je sjajnu partiju pružio bh. napadač Aldin Turkeš.

Turkeš, nekadašnji mladi bh. reprezentativac, pogodio je u 30. minuti sa 11 metara,da bi posao završio golom u 73. minut Schneulyi.

Turkeš je na terenu proveo svih 90 minuta, a ovo je bio njegov 17-ti pogodak u ligi, a dodao je i jednu asistenciju. Prvi je strijelac lige sa čak pet pogodaka prednosti nad drugoplasiranim Andijem Zegirlom, inače saigračem.

Vrijednost 23-godišnjeg napadača prema transfermarktu je milion eura.