Turska pobijedila u Jerevanu
Sanli zapečatio sudbinu Armenije

Prva utakmice naše grupe za SP

M. Maksimović

Reprezentacija Turske pobjedom je otvorila ciklus kvalifikacija za SP 2010. godine. U prvoj utakmici naše grupe na gostovanju u Jerevanu, Turska je savladala Armeniju 2:0.

Do pobjede su Turci stigli tek u posljednih pola sata igre, strijelac za 1:0 je bio Tuncay Sanli u 60. minuti. Pobjedu Turske reprezentacije potvrdio je Semih Senturk 12 minuta prije kraja utakmice.

Prva utakmica u Yerevanu je pokazala koliko teko će biti osvojiti tri boda protiv Armenije. Turci su napravili dobar posao i sa dosta optimizma ulaze u novi susret koji se igra u srijedu u Istanbulu, kada dočekuju Belgiju.

Armenija - Turska 0:2

0:1 Tuncay Sanli (60), 0:2 Semih (78)

Yerevan (AREMNIJA) - Nacionalni Stadion. Gledalaca: 30.000. Sudija: Tom Ovrebro (Norveška).
Žuti kartoni: Mkhitaryan (Armenija), Gokhan Zan (Turska).
ARMENIJA: Berezovsky, Arakelian, Hovsepyan, Arzumanyan (od 35. Khachatryan),