Turska remizirala, Španija pobijedila
Kazim Kazim u duelu sa Piirojom

Kvalifikacije za SP: Grupa B

Estonija i Turska su remizirali, 0:0. Ovaj rezultat ponajviše odgovara Bosni i Hercegovini, koja je osvojila nova tri boda veličanstvenom pobjedom nad Armenijom. Španija je golom Davida Ville u 88. minuti došla do pobjede u Belgiji...

Turci su u Estoniji imali više od igre, ali terensku incijativu nisu sproveli u djelo, te su mreže nakon 90 minuta igre ostale nedotaknute.

Prilično bezidejna igra turske reprezentacije protiv vrlo loših Estonaca, koje je BiH u Zenici razmontirala sa 7:0, ne ostavlja mnogo nade selektoru Fatihu Terimu u nastavku kvalifikacija.

Ovaj rezultat, s druge strane, najviše odgovara Bosni i Hercegovini, jer nam predstoji gostovanje Turske u Zenici, a za nadati se da će izabranici selektora Blaževića, za razliku od Turaka, slaviti u Estoniji.

Belgija – Španija 1:2

Španija je došla do pobjede nad Belgijom u Briselu u samom finišu meča, iako je nakon sedam minuta igre bila u zaostatku od jednog gola. I ovaj rezultat bi mogao ići na ruku BiH, ako pretpostavimo da je prvo mjeto u grupi rezervisano za Špance...

Belgija je protiv evropskog prvaka Španije došla vrlo brzo do vodstva. Nekadašnji igrač i izdanak čuvene škole fudbala amsterdamskog Ajaxa, Wesley Sonck doveo je domaće u vodstvo već u sedmoj minuti. Španci su potom preuzeli terensku incijativu i gol je doslovno „visio u zraku“.

Domaći su odolijevali napadima evropskog prvaka sve do 36. minute, kada sjajni vezista Barcelone Andres Iniesta pogađa za 1:1.

bel_spa_2

U nastavku susreta, obje reprezentacije su imale po nekoliko poluprilika za gol, ali su mreže  mirovale sve do 88. minute kada David Villa pogađa za 2:1 u korist aktuelnog evropskog prvaka.