Tuzla City poražen u prijateljskom meču od Austrije Beč

Igrali u Villachu

E. Čaušević

Fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su danas u prijateljskoj utakmici protiv Austrije iz Beča sa 2:1.

Austrija je bolje otvorila utakmicu i uspjela da dođe do prednosti već u četvrtoj minuti kada je jedan od igrača ovog tima zatresao mrežu Fejzića.

Nekoliko minuta kasnije klub iz Beča mogao je da udvostruči prednost, ali je Fejzić sjajno odbranio.

U 20. minuti nova šansa za Austrijiu, no i ovaj put Fejzić je bio sjajan. Ipak, samo dvije minute kasnije novi gol u mreži Tuzla Cityja za 2:0.

Tuzla City je zaprijetio prvi put u 30. minuti preko Mešinovića, ali lopta ide pored gola. Nekoliko minuta kasnije Krpić je pokušao glavom, no golman Austrije je odbranio njegov udarac.

Ipak, Tuzla City je na samom startu drugog dijela uspio da smanji na 2:1. U centru pažnje našao se Krpić koji nakon kornera pogađa mrežu Austrije i vraća Tuzla City u meč.

U 58. minuti Doffo je imao dobar pokušaj, no nije bilo promjene rezultata. U 74. minuti Krpić je sjajno pokušao, ali golman Austrije brani njegov udarac i ostaje 2:1.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te je Austrija slavila protiv bh. premijerligaša sa 2:1.