AZ Alkmaar je ipak prejak za Tuzla City: Nizozemci uvjerljivi na Grbavici

Gosti slavili

M. Šljivak, foto: T. Hebib

FK Tuzla City oprostio se od Konferencijske lige porazom na Grbavici od nizozemskog AZ Alkmaara rezultatom 4:0.

Nizozemci su u ovaj susret ušli s prednošću od 1:0 iz prvog meča. Bili su i večeras veliki favoriti i to su pokazali na terenu gdje su ipak mnogo bolji rival.

Kontrolisao je AZ meč od samog početka. Imali su nekoliko pokušaja na otvaranju, nije to bilo precizno, a dobru šansu za Tuzlu u 26. minuti ima Smajlagić, no ne zabija iz dobre pozicije.

AZ u 34. minuti dolazi do vodstva. Odgaard je provozao Nukića na lijevoj strani, ubacio za Evjena koji nekako diže na glavu De Wita, a ovaj postiže gol za vodstvo gostiju od 1:0.

Do kraja prvog dijela gosti su bolji tim. Vrijedi izdvojiti još dobar šut Pavlidisa, Fejzić to brani i na odmor se odlazi minimalnim vodstvom gostiju.

U nastavku gosti smiruju igru u uvodnim minutama. Nije se vidjelo puno toga, a zatim u samo dvije minute AZ postiže dva gola čime završava svu priču na večerašnjem meču.

U 61. minuti De Wit pronalazi Vangelisa Pavlidisa, a napadač tima iz Alkmaara matira Fejzića za prednost od 2:0.

Već u narednom napadu bilo je 3:0. Pavlidis ovog puta asistira, a mrežu bh. predstavnika pogađa Mayckel Lahdo.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 81. minuti. Za konačnih 4:0 pogodio je Fedde De Jong.

Konferencijska liga, 2. pretkolo:

Tuzla City - AZ Alkmaar 0:4

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

FK Tuzla City: Fejzić, Nukić, Šukilović, Čeliković, Mehidić, Karjašević, Hrkać, Kuzmanović, Mišić, Mešinović, Smailagić.

AZ Alkmaar: Verhulst, Kerkez, Martins Indi, Beukema, Hatzidiakos, Clasie, De Wit, Reijnders, Odgaard, Evjen, Pavlidis.

Zaprati FK Tuzla City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Tuzla City Moje Teme

kaskada24
Kakva lavovska borba prvo poluvrijeme, šteta zbog drugog! Hvala momci, do godine imali više sreće u žrijebu!
10 2
user1652466619
Generalno naši klubovi nemaju hrabrosti da napadnu,plus moraju još jače raditi na kondiciji.