Golman Tuzla Cityja postigao tri gola i donio svojoj ekipi treće mjesto u Gabeli!

Memorijalni turnir "Andrija Anković"

Eldar Ganibegović, foto: S. Mlaćo

Tuzla City osvojio je 3. mjesto na Memorijalnom turniru Andrija Anković u Gabeli.

U utakmici za treću poziciju Neretva i Tuzla City odigrali su 2:2, pa su penali odlučili pobjednika.

Tuzlaci su nešto aktivnije otvorili utakmicu. Džafić i Mehidić su pokušavali, da bi hrvatski niželigaš došao do vodstva u 33. minuti preko Batinovića koji pogađa nakon gužve.

Nakon toga Mehanović je zamalo iz kornera direktno pogodio, a u 45. minuti Tuzlaci su imali tri pokušaja u jednom napadu, no sve je izblokirano.

Ekipa Husrefa Musemića u drugo poluvrijeme ušla je dosta agresivnije i nakon nekoliko prilika to im se isplatilo u 63. minuti, kada za 1:1 asistira Sulejman Krpić, a pogađa Morris.

I kada se očekivalo da Tuzla krene po potpuni preokret i pobjedu, desilo se suprotno. Penal je dosuđen za Neretvu u 77. minuti koji u gol pretvara Luka Anković, nekadašnji igrač GOŠK-a.

Ipak, u 94. minuti sudijske nadoknade golman Tuzla Cityja Brajlović otišao je naprijed i glavom pogodio za 2:2 što je utakmicu odvelo u penale.

Gledali smo nevjerovatnu penal seriju, nakon 9 serija bilo je 9:9, a onda golman Tuzla Cityja ponovo stupa na scenu.

Bakir Brajlović pogađa za 10:10, kolegi na drugoj strani brani penal i hvata živu loptu, a onda ponovo šutira u izostanku jednog povrijeđenog igrača i pogađa za 11:10 i to bi bilo to.

Tuzla City tako je osvojila treću poziciju na ovom turniru, a junak dana definitivno je golman bh. premijerligaša.

S malim zakašnjenjem sada slijedi finalni meč između Zrinjskog i GOŠK-a.