Ubjedljive pobjede Olimpika, GOŠK-a i TOŠK-a

Kup FBiH

S. Mlaćo, foto: T. Hebib

Nogometaši Olimpika nastavljaju sa dobrim igrama ove sezone. Vukove sa Otoke drže lidersku poziciju u Prvoj ligi, a u okviru 2. kola Kupa FBiH danas su savladali Goražde 3:1.

Činilo se da će nogometaši na pauzu bez pogodaka, ali u 38. minuti Dalibor Pandža trese mrežu gostiju.

U drugom dijelu bolja igra Olimpika, pa u 60. minuti Džafić glavom pogađa za 2:0.

Do kraja je Olimpik ostao sa desetoricom, pod tuš je morao Kenan Handžić, ali nisu domaći stali. Kotarević je pred sami kraj pogodio za 3:0.

Konačnih 3:1 postavio je Kerim Tatar.

TOŠK je bio uvjerljiv protiv Moševca (5:1) i zasluženo izborio prolaz dalje.

Gosti su nakon prvog poluvremena vodili 1:0 pogotkom Škrijelja u sedmoj minuti, a zatim u drugom dodali gas i upisali sigurnu pobjedu.

U listu strijelaca su se upisali dva puta Poturalić, te po jednom Bibić i Žižo.

GOŠK je bio siguran kod prošlogodišnjeg polufinalste Kupa-a FK Klis. Bilo je 4:0 za federalnog prvoligaša.

Potražite više informacija na temu Kup BiH:

Domaće je sa dva pogotka načeo Kulović, a priču su završili Mašić i Rizvanović.

U Jajcu je Rudar boljim izvođenjem jedanesteraca prošao Metalleghe. U regularnom toku bilo je 1:1.

omer
A otkada se igra Kup FBiH u fudbalu? Dosad nisam znao. A licno mislim da je ovo takmicenje suvisno posto imamo Kup na nivou drzave.