Fudbalska utakmica iz Ukrajine je priča za sebe: Rezultat je bio sve, samo ne fudbalski

Pogled na semafor ostavlja u čudu

Haris Zilić

Nevjerovatan rezultat nam stiže iz Ukrajine ove subote sa fudbalske utakmice. U pitanju je bio susret 22. kola prvenstva Ukrajine za fudbalerke.

U ženskom fudbalu često vidimo nevjerovatne rezultate, tako je bilo i danas.

Vorskla je u gostima savladala Ateks sa pomalo nestvarnih 23:0!

U prvom poluvremenu fudbalerke Vorskle su zabile 13 golova, a u drugom poluvremenu mrežu domaćina pogađale su deset puta.

U pitanju je bio duel prvopalsirane ekipe tabeli i fenjeraša, ujedno i posljednje kolo u sezoni.

Vorskla je nakon 22. odigranog kola osvojila titulu prvaka Ukrajine sa 66 bodova i 22 trijumfa uz gol razliku čak 147:4!

Sa druge strane Ateks je ispao iz lige sa samo jednim osvojenim bodom i gol razlikom 8:189.

Pojedine evropske lige u konkurenciji fudbalerki gledaju da što više skrate prvenstva tačnije broj učesnika kako se slični rezultati ne bi dešavali.

Očigledno je u ženskom fudbalu sve veća razlika u kvaliteti.

Ukrajinci razmatraju opciju da se lige skrati na deset, zatim i na osam klubova.

Pored Vorskle viceprvak ekipa Kryvbasa ide u Ligu prvaka za fudbalerke u narednoj sezoni.