Uvjerljive pobjede Željezničara i Borca

Premijer liga, juniori, 7. kolo

Juniorska ekipa Željezničara savladala je uvjerljivo u sedmom kolu Premijer lige  na gostovanju ekipu Viteza sa 3:0.

Pobjednik ovog susreta bio je poznat već nakon 20-ak minuta igre. Do vodstva su Plavi stigli u 17. minuti kada je mrežu domaćeg tima zatresao Ajdin Mujagić za prednost od 1:0.

Samo četiri minute kasnije Željezničar je stigao do drugog pogotka. Ovog puta strijelac je Adnan Alihodžić za sigurno vodstvo od 2:0.

Ovaj rezultat se zadržao sve do 86. minute. Rezervista Emrah Omerdić je pogodio za konačan rezultat susreta od 3:0.

Uvjerljiv je bio i Borac protiv Slavije (3:0)...

Do vodstva je banjalučki tim stigao u 42. minuti preko Nikole Dujakovića, a zatim su u drugom poluvremenu Admir Ljutić i Branko Trninić u nastavku susreta dovršili posao za konačnih 3:0.

Juniori Željezničara su ovom pobjedom zadržali vrh tabele sa 18 bodova...